EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Doğan
  Blog kurmasını Bilmeyen ve Para sıkıntısı çeken arkadaşlara yararlı bir bilgilendirme olmuş.Eline Sağlık

BLOG

 • Araç Klima Sistemleri Bakım ve Onarım Hizmeti

  KEVSER OTO KLİMA

  Araçlarımız için yaz günlerinin vazgeçilmezi olan Araç Klima sistemleri için konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ile  bakım ve onarım hizmetleri sağlıyoruz.

  Aracınızın klima sistemininde ki tüm çalışan ekipmanların kontrolü, gaz kaçak testi, klima bakımırandıman testleri, iç kabin temizliği, gaz seviye kontrolü, kurutucu ve polen filtrelerinin kontrolü, kompresor vakum - pres testleri gibi aracınızın klimasının ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunuyoruz.

  Gaz Kaçağı Tamiri

  Klima sistemine oluşan korozyon, yanma, çarpma, kırılma gibi durumlar sonucunda gaz kaçar. Gaz kaçağı sinsi bir şekilde yada belirli bir şekildedir. Gaz kaçağı gözle görülen şekilde ise tespit yapılır ve tamir edilir. Sistemde sinsi bir gaz kaçağı mevcut ise klima sistemi bölümlere ayrılır ve bu bölümlere ayrı ayrı test uygulanır. Test sonucu gaz kaçağı tespit edilen bölge tamir edilir.

  Klima Gazı Dolumu

  Klima gazı miktarı her araca göre değişir. Bazı araçların klimaları daha az hacime sahipken, bazı araçlar daha fazla gaz alırlar. Servisimizde, tam otomatik cihazlarla aracınızın ihtiyacı kadar gaz ve yağ klima sisteminize şarj edilir.

  DEVAMINI OKU
 • Oto Klima Kompresörü Tamiri

  Klima kompresörü, araç klimasının beynidir. Bu organ çalışmadığında iklimlendirme sistemi çalışmaz. Klima kompresöründe arıza varsa, durum ciddi demektir. Bu durumda ya kompresör değişir ya da yerinden çıkarılarak hasar giderilir ve tekrar yerine takılır. Klima Gaz Dolumu Dezenfeksiyonu Polen Filtresi Değişimide klima kontrolü ve bakımı anlamında yapılan önemli bakım ve onarım işlemleridir.

  DEVAMINI OKU
 • Klima Arıza Sebepleri

  Araç klimaları, belki de en sık arıza veren sistemler. Bir aracın iklimlendirme sistemi  arıza verdiğinde gaz, radyatör petekleri ya da kompresör ilk akla gelen parçalardır. Klimada gaz kaçağı olması en popüler arıza sebebidir.  Sistemdeki korozyon, parçaların darbe alması gibi durumlar gaz kaçağına neden olabilir. Bu durum, gaz kaçak testiyle anlaşılır.  Ancak kompresör arızası da çok sık görülür ve genellikle kısa süreli seyahatlerde aniden derece yükseltmekten kaynaklanır.Kompresör tamiri için mutlaka bu konuda uzman bir ekipten yardım almak gerekir. Arızanın nedeni kompresördeki her hangi bir parça olabilir.

  DEVAMINI OKU
Scroll